Okul öncesi okul 1 dönem zümre toplantısı

Kapat

Konu Oncesi Reklam

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Okul öncesi okul 1 dönem zümre toplantısı

2015-2016 ÖĞRETİM YILI I DÖNEM

ANASINIFI ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı Tarihi : 07/09/2015
    Toplantı Yeri : Anasınıfı
    Toplantı Saati : 09:30
    Toplantıya Katılanlar: Başkan: Anasınıfı Öğretmenleri:

GÜNDEM MADDELERİ

1- Açılış konuşması.
    2- Önceki Öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi.
    3- 2015- 2016 Öğretim yılını Aylık ve günlük planlarının oluşturulması.
    4- Ders araç ve gereçlerle ilgili yapılacakların belirlenmesi
    5- Sınıf içi temizlik ve düzen çalışmalarının tespiti
    6- Kullanılan yöntem tekniklerin saptanması
    7- Öğrenci başarılarının artırma yollarının saptanması.
    8- Belirli gün ve haftalarda, ünitelerle ilgili yapılan çalışmaların saptanması.
    9- Okulca yapılan sosyal faaliyet, gezi ve incelemelerin tespiti
    10- Öğretmen veli görüşmeleri
    11-Aile ile iletişimi artırma yollarının saptanması
    12- Dilek ve temenniler.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1. Okul Müdür Yrd ……………………….. başarılı bir öğretim dönemi geçirilmesi temennisi ile toplantının açılışını yaptı. Yapılan yoklamada tüm üyelerin hazır olduğu görüldü. Zümre yazmanı olarak …………………… seçildi. Gündem maddelerini okuyarak, eklenmesi ve çıkarılması gereken madde olup olmadığı soruldu. Yeni bir madde teklif edilmediği için maddelerin görüşülmesine geçildi.

2. 2014-2015; öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaparken; başarılı, verimli bir sene geçtiğini, eğitsel sosyal ve kültürel açıdan birçok etkinlikler gerçekleştirildiğini söyledi. Bu etkinlikleri yaparken velilerin işbirliğinden yararlanıldığını belirtti.

………………………. aynı şekilde bu öğretim yılında velilerle diyaloğun arttırılmasına ve çevrenin şartlarına ve durumuna göre etkinliklerin planlanması gerektiğini belirtti.

3. ………………………….. 2015-2016 öğretim yılı Aylık ve günlük planı 48 -66 aylık motor, sosyal, duyusal, bilişsel, dil ve öz bakım alanlarına uygun çocukların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı. Dersin işlenişinde Türk Milli Eğitimin amaçları ve okul öncesi eğitimi programında yer alan kazanım ve göstergelerin uygulanması gerekliliğinin altı çizildi. Günlük planlar hazırlanırken belirli gün ve haftalarla ilgili konulara da yer verildiğini ekledi.

4. ……………………………..Bu öğretim yılında 2 tane masa,4 adet sandalye öğrencilerin kişisel ders araç gereçleri için dolap alınması gerektiğini söyledi.

Okul araç ve gereçlerinin öğrencinin öz malıymış gibi dikkatli ve özenle kullanılması için öğrencilere gerekli davranışların kazandırılmasına çalışıldığını ve ailelerinde istenilen araç gereçleri çocuklarına zamanında alması için veli toplantılarında bu konuya yer verilmesi gerektiğini belirtti.

5. ……………………………….. Öğrencinin, okul, sınıf ve kendi ders araç ve gereçlerini düzenli, tertipli ve ekonomik bir şekilde kullanabilmesi için, öğrencilerin sınıf içi düzen ve tertipte sorumluluk almaları sağlanmalıdır dedi.

……………………..Sınıfın temizlik kontrolünden öğretmenlerin sorumlu olduğunu bununla beraber öğrenme merkezlerinde ve yerleşim planında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

6 ……………………………..Her öğrenciye hitap eden kişilik gelişimlerini olumlu yönde etkileyen anlatım, soru cevap dinleme ve uygulama,karşılaştırma,gösterme,tekrar,yaşayarak öğrenme vb. teknik ve yöntemlerin çocuğun ilgi ve seviyesine uygun olarak uygulanmasına karar verildi..

………………………Öğrencinin ders esnasında konuyu tamamen irdeleyerek anlaması, öğrenciye söz hakkı verilerek anlamadığı noktaların tespiti, gerektiğinde konunun önemli noktalarının tekrar edilmesinin öğrenmeyi kolaylaştırdığını söyledi.Derslerin ve konuların özelliğine göre gözlem, inceleme, gezi vb. yapılmasının daha somut neticeler verdiğini söyledi.Öğrencilerin gün içinde bilgi, beceri ve davranışları pekiştirebilmeleri ve kalıcı olabilmesi için fazla zaman almamak şartıyla, eğlenceye yönelik boyama gibi kısa ev ödevlerinin verilmesinin faydalı olduğunu söyledi.

7…………………………….Başarıyı arttırmada okul aile iş birliğinin önemli olduğunu,veli toplantılarının ve özel veli görüşmelerinin sık sık yapılması gerektiğini söyledi.

…………………………… Ev ziyaretleri ile öğrencileri kendi çevrelerinde gözlemlemeninde başarıyı arttıracağını söyledi.

8……………………………. Belirli gün ve haftalarla bağlantılı olarak anma ve kutlamalarda sınıf panoları ve koridor panolarında özel köşeler ve uygun gezilerin yapılmasını söyledi

……………………………….Velilerin isteği ve katılımıyla sosyal etkinlikler planlanabilir.

9……………………………Yıl içinde yapılacak gezi,gözlem ve inceleme faaliyetlerinin aylık plana göre belirlenmesi imkanlar doğrultusunda belirli gün ve haftalara uygun olarak gezilerin planlanmasına karar verildi.

…………………….Öğrencilerin tüm gelişimlerine olumlu katkı sağlamak ve okul aile etkileşiminin gerçekleştirilmesi için aylık plana uygun velilerin istekleri , önerileri ve katılımlarıyla sosyal faaliyetlerin düzenlenmesine karar verildi.

10……………………. Velilerle diyaloğun sürekli olduğunu bununla ilgili yıl boyunca velilerle toplantılar ve özel veli görüşmelerin yapılmasına karar verildi.
    ……………………….Veli toplantılarına, özel veli görüşmelerine velinin katılımını sağlamak için toplantı saatinin uygun zamanda yapılması gerektiğini söyledi.

11…………….. Veli ile iletişimi güçlendirmek iletişim aksaklıklarını ortadan kaldırmak Günlük duyuru panosunun kullanılması, okul mesaj sistemine anasınıfı velilerinin tel bilgilerinin eklenmesi, gönderilecek notlarla iletişimin sürekliliğinin sağlanmasına karar verildi.

12…………………… Başarılı bir öğretim yılının geçtiğini belirterek iyi niyet dilekleriyle toplantıyı kapattı.

ALINAN KARARLAR:

1. Aylık ve günlük planlarda uygun etkinlikler hazırlandığına
    2. Tüm gelişim alanlarında hedeflenen kazanımlara ulaşmada uygun etkinlikler planlandığına
    3 Ders araç ve gereçlerinin hazırlanmasına öğrenme merkezlerinin yerlerinin düzenlenmesine 4. Bu öğretim yılında 2 tane masa,4 adet sandalye öğrencilerin kişisel ders araç gereçleri için dolap alınmasına
    5.Ders işlemede uygun öğretim tekniklerinin kullanılmasına
    6-. Belirli gün ve haftaların zamanında ve etkinliklerle kutlanmasına
    7. Veli iletişimini güçlendirmek için günlük pano.not yazma okulun mesaj sisteminden yararlanılmasına; karar verildi

Ok.Önc.Öğrt. Ok.Önc.Öğrt.

Okul Müdür Yrd.

Ilk Konu Sonrasi Reklam Mobil

Kapat

Ilk Konu Sonrasi Reklam

Kapat