Başkent teki 15 Çocuk Kulübüi ve 15 Gençlik Merkezii Cıvıl Cıvıl

Kapat

Konu Oncesi Reklam

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Başkent teki 15 Çocuk Kulübüi ve 15 Gençlik Merkezii Cıvıl Cıvıl

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 35642649_02.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 79,0 KB
  Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren kulüpler ve merkezler, eğitimin en merkezi, güvenli bir çatı, buluşmaların bir numaralı adresi olarak yarıyıl tatilinde de üyelerini Kent genelinde hizmet veren bu çok önemli sosyal yaşam alanları, çocukların ve gençlerin yeteneklerini geliştirmesine, eğitim hayatlarına başarılı bir şekilde devam etmelerine büyük katkı sağlıyor.
  Spordan sanata pek çok branşta verdiği kurslarla üyelerinin kişisel gelişimlerine destek olan, ücretsiz takviye kurslarıyla takdir toplayan Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezleri başarılı işlere imza atıyor.
  ETÜT MERKEZİ GİBİ HİZMET VERİYOR
  Başkent genelindeki Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezleri, okul müdürleri, öğretmenler ya da okul aile birlikleri ile yürüttükleri işbirliği çerçevesinde "etüt merkezi" gibi hizmet veriyor. Bazı merkezlerde de dar gelirli ve dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere yönelik ücretsiz takviye kıırslan düzenleniyor. Yanyıl tatilinde bu kurslar hızlandınlmış şekilde pek çok öğrencinin eksikliklerini tamamlıyor. İngilizceden bilgisayara, matematikten satranca pek çok konuda ücretsiz kursların düzenlendiği Çocuk Kulüpleri'nde, 3-7 yaş arası minikler de hafta içi her gün OKUL ÖNCESİ etkinliklere katılabiliyor. Bir derslikten diğerine koşan çocuklar, okuldan sonra geldikleri kulüpte hem eksik kaldıkları derslerine takviye alıyor hem de kişisel gelişimlerini güçlendiriyorlar.
  ÇEŞİT ÇEŞİT AKTİVİTE
  Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Kulüpleri, üyelerine olumlu alışkanlıklar kazandırma, sosyal ve kültürel yaşamlarına katkı sunma, yaşadıklan çevreyi daha iyi tanıma, gelişimlerine destek olma amacıyla çalışmalannı 15 farklı noktada sürdürüyor. Çocuk Kulübü üyeleri bu yıl da eğitim öğretim dönemini bol bol gezerek, eğlenerek ve bilgilenerek geçiriyorlar. Her birinden binlerce çocuğun faydalandığı kulüplerde çocuklar, boş vakitlerini değerlendiriyor, oyun salonlannda gönüllerince eğleniyor, spor aktivitelerinden yararlanıyor ve çeşitli alanlarda açılmış eğitim amaçlı kurslara katılıyorlar. Kulüplerde çocuklar, resim de yapıyor, şarkı da söylüyor, tiyatro da düzenliyor. Daha çok üreten bireyler için; daha temiz bir çevre, daha temiz bir toplum ve daha huzurlu bir Başkent için kent genelindeki 10 gençlik merkezi haftanın yedi günü üyelerine hizmet vermeye devam ediyor. Gerek çalışan ve gerekse okuyan gençlerin, aynı zamanda oyun oynamaya, spor yapmaya, eğlenmeye de hakları olduğu düşüncesiyle açılan Gençlik Merkezleri'nde her türlü hizmet ücretsiz veriliyor. Aynca, merkezlerde gençlerin sağlığını korumak ve zinde kalmalannı sağlamak için sportif etkinlikler, kütüphane, sohbet ve eğlenceli buluşmalar için kafeterya, sağlık merkezi, rahat ve ferah bir ortamda eğitim, panel, seminer, söyleşi imkânı sağlayan salonlar, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi psikolojik danışmanlık ve destek eğitimleri merkezi de yarıyıl tatilinde "Hızlı Okuma" ve "Dikkat Toplama" eğitimleri veriyor. Dikkat Toplama eğitimi 4 ile 8. sınıf arasındaki öğrencilere "Dikkat ve dikkat geliştirmenin önemi, görsel, işitsel, dokunsal dikkat geliştirici çalışmalar, dikkat becerisinin öğrenme faaliyetlerine uyarlanması" başlıklarında düzenleniyor. Hızlı Okuma eğitimi ise 6 ile 12. sınıf arasındaki öğrencilere "Hızlı okuma teorisi,hız çalışmaları, okuduğunu daha iyi anlama uygulamalan, aktif okuma ve etkin öğrenme teknikleri" başlıklarında dersler veriliyor

  Kaynak: Ankara İlke Gazetesi

Benzer Konular

Kapat

Konular İstatistik Son Mesaj
Started by OkulOncem, 17.01.16, 21:01
0 cevap var
318 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 04.02.15, 12:10
0 cevap var
947 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 02.02.15, 13:13
0 cevap var
1.497 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 13.01.15, 19:44
0 cevap var
844 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 06.01.15, 06:39
0 cevap var
763 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 

Baglanti Reklami

Kapat

Baglanti reklami mobil

Kapat

Çevrimiçi Kullanıcılar

Kapat

şu an 1053 kullanıcı çevrimiçidir. Bunlardan 0 üye 1053 ziyaretçidir.

Online Rekorumuz: 4.645 Üye ile 15.10.18 Tarihinde Saat 18:28 Gerçekleşmiştir.

İstatistikleri

Kapat

Topics: 2.580   Posts: 2.833   Members: 11.186   Aktif Üyeler: 0
Son kayıt olan üyemiz Sudemcansu hoş geldiniz

Bugün doğan üyelerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu uzun bir yaşam dileriz...

Kapat

En Aktif Kullanıcılar

Kapat

There are no top active users.
Hazırlanıyor...
X