Yarın okullar tatil mi?

Kapat

Konu Oncesi Reklam

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Yarın okullar tatil mi?

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: tatil.png
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü: 281,2 KB

  Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından heyecanla takip ediliyor. Meteorolojik tahminlere göre yarın itibariyle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı yüzünden yarın okulların tatil olup olmayacağı valilikten gelen açıklama ile belli oldu. Valilikten yapılan açıklamaya göre İstanbul'da yarın okullar tatil edildi.
  Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından heyecanla takip ediliyor. İstanbul Valiliği'nin açıklamasına göre yarın İstanbul'da okullar tatil edildi.

  İstanbul Valisi'nin Vasip Şahin tatil haberini sosyal medyadan paylaştı. İşte o açıklama;
  Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir.
  Yarın İstanbul, Ankara ve pek çok illerde kar yağışı bekleniyor. Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından heyecanla takip ediliyor. İstanbul'da akşam saatlerinde bazı semtlerde karla karışık yağmur ve kar etkisini göstermeye başladı. Milyonlarca öğrenci şu sıralar ''Yarın Okullar Tatil mi?'', sorusunu soruyor.
  İŞTE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER
  İSTANBUL
  İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yarın İstanbul’da okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

  Vali Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Meteorolojik verilere göre ilimizde başlayan kar yağışının yarın da öğleden sonra etkisini arttırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.”


  KOCAELİ

  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Twitter hesabından okulların yarın(Pazartesi) tatil olduğunu açıkladı. Vali Güzeloğlu, tatil haberini böyle duyurdu:

  "Meteorolojik bilgiler ve yoğun kar yağışı uyarısı doğrultusunda 18 Ocak Pazartesi günü ilimizde eğitim ve öğretime ara verilmiştir."

  Valilik yetkilileri de tatil haberini doğruladı. Telefonla görüştüğümüz Valilik yetkilileri, okulların yarın tatil olduğunu belirtti.

  SAKARYA

  Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada taşımalı sistemdeki öğrencilere bir gün kar tatili verildi.

  Sakarya Valiliği'nden akşam saatlerinde yapılan açıklamada, 18 Ocak Pazartesi günü il ve ilçelerde taşımalı sistemdeki öğrencilerin kar tatili yapacakları belirtildi.

  MUĞLA

  Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

  Muğla’da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
  İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI
  İstanbul'da kuvvetli sağanağın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor. İstanbul Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeye göre, bugün İstanbul'da yağışın kuvvetli sağanak şeklinde görüleceği belirtildi. Yağışın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, "Yağışın aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi ve sıcaklığın pazartesi günü hissedilir derecede azalarak sıfır dereceye kadar düşmesi beklenmektedir" ifadeleri kullanıldı.

  SÜRÜCÜLER DE UYARILDI

  Açıklamada, vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçlarıyla yola çıkan vatandaşların mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları, bulundurmaları, araçlarının teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmelerinin seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz ettiği kaydedildi.

  TWITTER YIKILIYOR, ÖĞRENCİLERDEN MESAJ YAĞIYOR

  İstanbul için yapılan kar yağışı uyarısından sonra öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin’e birbirinden ilginç tatil tweetleri atmaya başladı.

  İşte birbirinden komik o tweetler:

  @vasipsahin kar yağıyo vasip amca okulları tatil edermisin donarız dışarıda
  @vasipsahin vasip amca yarın okullar tatil mi? (istanbulda)
  @vasipsahin yarın kar bekleniyor sana güveniyorum ödev yapmadım)
  @vasipsahin vasip amca artık bir açıklama yap ona göre yatıcam
  @vasipsahin tatil geliyor mu VASİP AMCCAA
  Kar basladi, elektrik yok saatlerdir bi dusun bence @vasipsahin
  @vasipsahin vasip amca yarın okullar tatilmi ona göre çantamı hazırlıcam
  Ben bu hayatta bi tatili bide vasip şahini severim @vasipsahin
  Bak saat 8’den sonrasını ve önümüzdeki 2 günü fırtınalı kar yağışlı gösteriyor bence tatil yapmalısın @vasipsahin

  İSTANBUL, ANKARA, BOLU,...

  Meteoroloji, pazartesi günü İstanbul, Ankara, Bolu, Çanakkale dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi. Kar kalınlığının bazı yerlerde 20 santimetre ve üzerinde olmasının tahmin edildiği bildirilen açıklamada buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı. Meteoroloji’nin açıklaması şöyle:

  AKŞAM SAATLERİNDE KARA DÖNECEK

  "Ülkemizin batı kesimlerinde devam eden sağanak yağmurun akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak kar yağışına dönmesi ve yarın Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale ), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir ve Çankırı), Kütahya, Afyonkarahisar, Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm), yer yer yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

  KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Marmara, Kuzey Ege bölgeleriyle Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli fırtına beklendiğini açıkladı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada; Marmara Bölgesi’nde rüzgarın pazartesi günü ilk saatlerden itibaren fırtına halinde eseceğinin tahmin edildiği belirtilerek, fırtınanın pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiği bildirildi. Meteoroloji’den Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege için yapılan fırtına uyarıları şöyle:

  "Batı Karadeniz’in batısında rüzgarın bugün akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Marmara’da rüzgarın pazartesi ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6-8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Kuzey Ege’de rüzgarın bugün akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğudan 7-9 (60-90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın pazartesi günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor."

  'ÇIĞ’ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu Anadolu’da olası çığ tehlikesine karşı uyarı yaptı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da mevcut kar örtüsü üzerinde rüzgarlarla birlikte yeni yağışların meydana gelmesinin beklendiği, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

  "Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da mevcut kar örtüsü üzerinde hafta başından itibaren güneyli rüzgarlar ile birlikte yeni yağışların meydana gelmesi beklendiğinden yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir."

  AKDENİZ İÇİN 'KUVVETLİ YAĞIŞ’ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ayrıca yurdun güney kesimlerinde kuvvetli yağışların beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Batı Akdeniz’de başlayan yağışların etkisini artırarak gece saatlerinden itibaren bazı yerlerde kuvvetli sağanak yağışlara ve karla karışık yağmura dönüşmesinin beklendiği belirtildi. Sel, su baskını, buzlanma ve don olayı gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapılan açıklamadoa şöyle denildi:

  "Batı Akdeniz’de başlayan yağışların zamanla etkisini artırarak gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyı kesimi ile Antalya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ve Toroslar Mevkii ile Isparta çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

  Eklenen Dosyalar

Benzer Konular

Kapat

Konular İstatistik Son Mesaj
Started by OkulOncem, 17.01.16, 21:01
0 cevap var
319 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 04.02.15, 12:10
0 cevap var
947 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 02.02.15, 13:13
0 cevap var
1.498 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 13.01.15, 19:44
0 cevap var
844 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 06.01.15, 06:39
0 cevap var
763 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 

Baglanti Reklami

Kapat

Baglanti reklami mobil

Kapat

Çevrimiçi Kullanıcılar

Kapat

şu an 294 kullanıcı çevrimiçidir. Bunlardan 0 üye 294 ziyaretçidir.

Online Rekorumuz: 4.645 Üye ile 15.10.18 Tarihinde Saat 18:28 Gerçekleşmiştir.

İstatistikleri

Kapat

Topics: 2.580   Posts: 2.834   Members: 11.186   Aktif Üyeler: 1
Son kayıt olan üyemiz Sudemcansu hoş geldiniz

Bugün doğan üyelerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu uzun bir yaşam dileriz...

Kapat

En Aktif Kullanıcılar

Kapat

There are no top active users.
Hazırlanıyor...
X