Çocuk Sanat Merkezine Yoğun İlgi

Kapat

Konu Oncesi Reklam

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Çocuk Sanat Merkezine Yoğun İlgi

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 35891462_01.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 58,3 KB
  Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Sodes kapsamında finanse edilen "Çocukları Kültür ve Sanatla Buluşturan Merkez Çocuk Sanat Merkezi" Şubat tatilinde çocuklara ve öğretmenlere yaratıcı drama eğitimleri verdi.

  Uzman yaratıcı drama liderleri tarafından bir hafta süreyle verilen eğitimlerde, grupların yaş özelliklerine, ilgi ve ihtiyaçlarına göre planlandı. OKUL ÖNCESİ dönem 5-6 yaş grubuyla 7 farklı atölye çalışması gerçekleştirilirken, 7-9 yaş grubuyla 5 atölye, 9-12 yaş grubuyla 3 atölye, 12-15 yaş grubuyla da 1 atölye çalışması gerçekleştirildi. OKUL ÖNCESİ dönem için farklı gelişim alanlarına yönelik etkinlikler, sanat disiplinleriyle örtüştürülerek yapılırken, ilköğretim öğrencilerine yönelik etkinlikler geri dönüşümün önemi, yaratıcı yazma alıştırmaları, nesneden yola çıkarak grup dinamiği oluşturma, yaratıcılıklarının farkına vardırarak doğaçlamalarla özgüvenlerine katkı sağlamak amaçlı yapıldı. Lise grubu öğrencilerle beş duyu algı, güven,empati, iletişim, sosyal roller, yetişkinler öğretmenlerle yapılan 4 atölyede de beş duyu algı, empati, iletişim, iletişim engelleri, çatışma ve çözme konu ları drama yöntemiyle interaktif olarak gerçekleştiriliyor. Eğitimlere 280 kişi katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı ve Proje Koordinatörü Sema Marangoz yaratıcı dramanın çocukların gelişimine olumlu etkisine vurgu yaparak, "Çocuklar, yaratıcı drama etkinlikleri sayesinde duygularını serbestçe ortaya koyma imkânı buluyorlar. Olumlu veya olumsuz duygularını rahatça yaşayabildikleri için de gerginlikten kurtuluyorlar. Yaratıcı Drama Çocukların sanatsal duyarlılığını arttıran ve hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracıdır. Bu nedenle merkezimizde uzman eğitmenlerle bu atölyeleri gerçekleştiriyoruz, her defasında daha fazla talep ile karşılaşıyoruz. Yaratıcı drama etkinlikleri, çocuğun bilişsel becerilerinin gelişimini de desteklerken, zihinsel gelişimine katkı sağlıyor. Çocukların düşünme, konuşma, dinleme ve anlama becerilerini geliştiren yaratıcı drama etkinlikleri sırasında problem çözme becerileri desteklendiği için olaylara farklı bakış açısı ile yaklaşabilmeleri sağlanıyor.

  Bu etkinlikler grup çalışması olarak yapıldığı için de çocuklar grup içinde işbirliği, paylaşma, dayanışma, başkalarına saygı duyma vb. öğreniyorlar. Böylece yaratıcı drama etkinlikleri ile sosyal iletişimin temelleri atılıyor" dedi.

  Kaynak: Gaziantep Referans

Benzer Konular

Kapat

Konular İstatistik Son Mesaj
Started by OkulOncem, 17.01.16, 21:01
0 cevap var
315 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 04.02.15, 12:10
0 cevap var
945 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 02.02.15, 13:13
0 cevap var
1.493 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 13.01.15, 19:44
0 cevap var
841 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 
Started by OkulOncem, 06.01.15, 06:39
0 cevap var
762 gösterim
0 Beğeni
Son Mesaj OkulOncem
Son yazan OkulOncem
 

Baglanti Reklami

Kapat

Baglanti reklami mobil

Kapat

Çevrimiçi Kullanıcılar

Kapat

şu an 185 kullanıcı çevrimiçidir. Bunlardan 0 üye 185 ziyaretçidir.

Online Rekorumuz: 4.645 Üye ile 15.10.18 Tarihinde Saat 18:28 Gerçekleşmiştir.

İstatistikleri

Kapat

Topics: 2.579   Posts: 2.832   Members: 11.186   Aktif Üyeler: 0
Son kayıt olan üyemiz Sudemcansu hoş geldiniz

Bugün doğan üyelerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu uzun bir yaşam dileriz...

Kapat

En Aktif Kullanıcılar

Kapat

There are no top active users.
Hazırlanıyor...
X