Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

Kapat

Konu Oncesi Reklam

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

  Farklı Çocuk Okul Öncesi Eğitim Seti, toplam 5 uygulama kitabı ile 5 matematik fasikülünden oluşmaktadır. Kitaplar, her iki ay için birer kitap kullanılacak şekilde hazırlanmıştır. Matematik çalışmaları, çocuklara matematiği sevdirmek, uygulanırlığını ve kavranmasını kolaylaştırmak amacıyla fasiküller hâlinde hazırlanmıştır.Setimizin kahramanları olan Pınar ile Çınar; anne, baba, büyük anne ve dedesiyle birlikte yaşamaktadırlar. Aynı zamanda Pınar’ın çok sevimli tavşanıPonpon ve Çınar’ın köpeği Köpük de kahramanlarımız arasındadır. Kahramanlarımızın yakın çevremizdeki kişilerden seçilmesinin nedeni, toplumumuzdaki değerleri de dikkate almış olmamızdır.  Setin çalışma ve diğer sayfalarında sunulan bu çeşitlilik, çocukların sıkılmadan, eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Bir eğitimcinin, aradığı her şeyi bulabileceği, dolu dolu bir settir.
  Bu sette; amaç kazanımlar, kavramlar, ses ve ritim çalışmaları, dikkat çalışmaları, labirent çalışmaları, problem çözme, farklı düşünme (SCAMPER), bir spor dalını tanıma, Bu yerleri biliyor musunuz? Sosyo kültürel eğitim ve deney sayfalarına özel önem verilmiştir. Seti oluşturan her kitap; birlikte tamamlayalım, hayal gücü, davranış geliştirme, grafik oluşturma, değerlerimiz, ayrıca proje yaklaşımlı eğitime uygun çalışma sayfaları kullanılarak hazırlanmıştır.Ses ve Ritim Çalışmaları: Bu çalışma sayfalarında çocukların ritim duygularını geliştirmek amaçlanmıştır.
  Sesi hissetme ve fonolojik farkındalık çalışmalarında amaç, kesinlikle harf sembollerini tanıtmak değil, farkındalık yaratmaktır.  Dikkat ve Labirent Çalışmaları: Çocukların el-göz koordinasyonunu sağlamak ve dikkatlerini yoğunlaştırmak amacıyla labirent ve dikkat çalışmalarına yer verilmiştir.

  Problem Çözme: Bu sette, çocuklarımızın problem çözme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan etkinliklere yer verilmiştir. Etkinlik örnekleri, çocukların yaşantılarında karşılaştıkları problemlerle ilişkilendirilmiştir.

  Grafik Oluşturma: Hazırladığımız sayfalarla çocukların bilişsel gelişimini desteklerken, onları ilkokula da hazırlayacak grafik çalışmalarına yer verilmiştir.

  Bir Spor Dalı Çalışma Sayfaları: Alışkanlıkların büyük bir bölümü erken çocukluk döneminde oluşmaktadır.
  Bu sayfalar, çocukların spora karşı ilgi duymasını sağlamak ve onları spor dalları hakkında bilinçlendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Her kitapta bir spor dalına yer verilmiştir.Bu Yerleri Biliyor musunuz?Yaşadıkları şehrin dışındaki yerleri de tanıyabilmesi, bu yerlerle ilgili araştırma yapması, sorular sorması ve ilgi uyandırması amacıyla her kitapta, ayrı bir yer, özellikleriyle tanıtılmıştır.

  Hayal Gücü Çalışma Sayfaları: Çocukların hayal gücü oldukça gelişmiştir. Ancak, bu yetenek desteklenirse gelişir ve yeşerir. Çalışma sayfalarımız, bu düşüncelerden yola çıkılarak hazırlanmıştır.Birlikte Çizelim ve Boyayalım: Birlikte çizelim sayfaları ile resim çizimleri, aşama aşama verildiği için, resim çizmekten zevk almaları sağlanmaya çalışılmıştır.

  Kavram Çalışmaları: Erken çocuklukta verilmesi gereken tüm kavramlar, çalışma sayfalarında sunulmuştur. Bazı kavramlar, diğer çalışma sayfalarının içine yedirilerek tekrar edilmiş ve bol alıştırma yapılması sağlanmıştır.Deneyler: Erken çocukluk dönemindeki çocuklarda; merak, araştırma ve soru sorma duygularının gelişmesi için deneyler önemli bir yer tutmaktadır. Bu düşünceden hareketle, her kitabımızda bir deney ve o deneye ait uygulama sayfalarına yer verilmiştir.

  Farklı Düşünme (SCAMPER): Scamper, yaratıcı düşüncenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir.SCAMPER, İngilizce yedi kelimenin baş harfinden oluşan bir akrostişdir. Yani, hatırlanması istenen kelimelerin ilk harflerinin birleşmesinden oluşan yeni bir kelimedir.

  Scamper yöntemi için çocuğa Scamper’in açılımına uygun sorular sorulur. “Scamper soruları”, çocukların yaratıcı düşüncelerini harekete geçirecektir. Bu setteki her kitapta, Scamper çalışmalarını destekleyen sayfalar hazırlanmıştır.

  Değerler Eğitimi: Erken çocukluk döneminde, değerlerin kazandırılması çok önemlidir. Değerler eğitimi, okul öncesi eğitimin önemli hedefleri arasında yer almaktadır.
  Ele alınan değerleri kazandırmak ve farkındalık oluşturabilmek için kitaplarımızda çocukların anlayabileceği görsel okuma, dikkat, problem çözme, farklı düşünme ve labirent sayfalarına yer verilmiştir.

  Sosyo Kültürel Eğitim: Çocukların bu döneminde millî bilinç kazanma ve kültürüne değer verme süreci içinde olduklarından hareketle hazırlanmıştır.Erken çocukluk döneminde tanıyacakları Türk büyükleri; çocuklara bu bilinci kazandırmada model oluşturacak bir eğitimdir. Bu setteki her kitapta bir Türk büyüğüne yer verilmiştir.

  Proje Yaklaşımlı Eğitim: Proje, bir konunun derinlemesine incelenmesidir. Proje çalışmaları için çocukların ilgileri, soruları ve fikirleri dikkatli bir şekilde gözlemlenir. Daha sonra bu fikirler ışığında proje konuları geliştirilerek değerlendirilir.Projeler, çocukların öğrenme için olumlu tutum geliştirebilmelerine yardımcı olmada etkili bir araçtır.

  Proje Yaklaşımlı Eğitim: Çocuklar, proje çalışmalarıyla hayal gücünü kullanma ve geliştirme imkânı bulur. Çevresini araştırma doğal güdüsünü destekler, okuma-yazma becerisinin gelişmesi için uygun ortamlar sağlar. Çocuklar, konuya farklı açılardan bakarlar, grupla çalışma becerileri ve sosyal becerileri gelişir.
  Matematik Fasiküllerimiz: Matematik fasikülleri, çocukların ilkokula hazır bulunuşluklarını en üst seviyeye taşıyacak şekilde hazırlanmıştır. Fasikül şeklinde hazırlanma nedeni, aşamaların fasiküllere ayrılıp, çocuklarımızın matematiği parça parça ve daha kolay kavramalarını sağlamaktır.

  Matematik çalışmaları içinde; düşünme, dikkat, farkları bulma, sayma, sınıflandırma, ölçme, ayırt etme, bire bir eşleme, ritmik sayma, eşleştirme, gruplama, rakamları tanıma, nesnelerle toplama ve çıkarma yapma... gibi sayfaları bulunmaktadır.
  Sayı Kavramı: 1-10 arası rakamlar ve 1-10 arasi rakam ile nesne arasında ilişki kurabilmek için görsel kartlar hazırlanmıştır.

  Tangram: 7 parçadan oluşan tangram.  Şekil Kavramı: Üç ana renkte çizilmiş daire, kare, üçgen ve dikdörtgenler ile eşleştirme yapmak için görseller hazırlanmıştır.

  Hikaye Figürleri: Uygulama setinde bulunan kahramanlar ve destekleyici (ağaç, çiçek, araba vb.) görsellerle çocukların kendi hikayelerini oluşturmaları için görseller hazırlanmıştır.  Çizgi Çalışmalarım: Kahramanımız Farklı Kalem, sevimli bir kalemdir. Çocukların hayal gücünü de destekleyerek çizgi çalışmaları sırasında çocuklara önerilerde bulunur. İlginç bilgiler vererek onları araştırmaya ve düşünmeye sevk eder. Çizgi çalışmalarını zevkli hale getirir. Çizgi çalışmaları; dikkat, parça-bütün, sayı, şekil ve renk kavramları ile desteklenmiştir.  • Gelişim alanları bir bütündür. Okul öncesi eğitimde, çocukların; bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimini desteklerken, psikomotor becerilerini de desteklemek gerekir.
  • Etkinlik dosyamızda kesme, kesme-yapıştırma, yırtma-yapıştırma, katlama, yuvarlama ve artık materyallerle çalışmalara yer verilmiştir.
  • Etkinliklere göre kâğıt kalınlıkları değişmektedir.
  • Etkinlikler, kolaydan zora doğru bir sıra takip etmektedir.
  • Etkinliklerin bitmiş hâlleri resimlenip, açıklama sayfasına konulmuştur.
  • Etkinliklerin bitmiş hâlleri, çocuklara örnek değil, öğretmene rehber amaçlı hazırlanmıştır.
  • Özellikle proje çalışmalarını destekleyecek önerilerde bulunulmuştur.

  SINIF İÇİN VERİLEN PROMOSYONLAR

  MIKNATISLI PANOAFİŞLER
  • Atatürk köşesi
  • Mevsimler köşesi
  • Sayılar
  • Renkler
  • Boy grafiği

  ÖĞRETMEN İÇİN PROMOSYONLAR

  SINIF DEFTERİYILLIK PLANLARGÜNLÜK PLANLAR
  ÖĞRENCİ İÇİN VERİLEN PROMOSYONLAR

  BAŞARI BELGESİKAZANIM DEĞERLENDİRME FORMUGELİŞİM RAPORU DOSYASI

 • #2
  Cevap: Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

  merhaba. ktaplarınınzı daha ayrıntılı incelemek istiyorum. bunun için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? teşekkürler.

  Yorum yap


  • #3
   Cevap: Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

   songülll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   merhaba. ktaplarınınzı daha ayrıntılı incelemek istiyorum. bunun için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? teşekkürler.
   Merhaba, http://www.farklicocuk.com.tr/ adresinden inceleyebilirsiniz. Satın almak isterseniz www.farkliyayincilik.com adresinden sipariş verebilirsiniz.

   Yorum yap


   • #4
    Cevap: Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

    Merhaba,meslekte 9.yılım ve gerçekten yayınlarınızı çok beğendim. Ancak bu yıl kesin olarak kaynak yayın kullanmamız yasaklandı,hatta imza attık ilgili yazıya. Çocuklar adına hiç iyi olmadı. Ancak ben yine de ilgili velilerim için farklı çocuk yayınlarını tavsiye etmek istiyorum. Yayın ücreti,nereden satın alınabileceği hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

    Yorum yap


    • #5
     Cevap: Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

     brcyrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
     Merhaba,meslekte 9.yılım ve gerçekten yayınlarınızı çok beğendim. Ancak bu yıl kesin olarak kaynak yayın kullanmamız yasaklandı,hatta imza attık ilgili yazıya. Çocuklar adına hiç iyi olmadı. Ancak ben yine de ilgili velilerim için farklı çocuk yayınlarını tavsiye etmek istiyorum. Yayın ücreti,nereden satın alınabileceği hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
     Merhaba hocam. Özel mesaj olarak bulunduğunuz il, ilçe ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verirseniz bayi arkadaşları konu ile ilgili yönlendirelim. Ayrıca yayın kullanımı konusunda aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm.

     Anaokulunda Eğitim Seti Kullanmak Serbest Mi Oldu ?
     Daha önceki yıllarda yönetmelik gereği okul öncesi eğitim kurumlarına kayıt olan öğrencilerden sadece beslenme ve temizlik giderleri adı altında ücret alınıyordu.
     Ancak 2014 yılında değişen ve ilköğretim yönetmeliğiyle birleştirilen yeni okul öncesi eğitim ve ilköğretim yönetmeliğinin 67. maddesi okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim seti kullanmayı, dergi, kitap, ve diğer eğitim materyali kullanmayı, bunlar için velilerden para talep etmeyi serbest kılıyor.

     İlgili Yönetmelik Maddesi:

     Okul öncesi eğitim kurumlarında ücret tespit komisyonu ve ücretin tespiti
     MADDE 67 – (1) Okul öncesi eğitim hizmeti resmî okul öncesi eğitim kurumlarında ücretsizdir. Ancak çocukların beslenme, temizlik hizmetleri ve eğitim programının uygulanmasına yönelik eğitim materyalleri için ücret alınır. Alınacak bu ücret, ücret tespit komisyonunca nisan ayında tespit edilir.


     Madde yorumlandığında, okul öncesi eğitim programının uygulanması için gerekli mataryaller için velilerden ücret talep edilebileceği sonucuna ulaşılmaktadır.

     Daha Önceki Yönetmelikteki İlgili Madde:

     Alınacak Ücretin Tespiti
     Madde 36- (Değişik birinci fıkra: 20.2.2006/26086 RG) Okul öncesi eğitim kurumlarında, eğitime destek sağlanması amacıyla çocukların beslenme, temizlik ve sağlık giderleri ile kurumun/ana sınıfı ve uygulama sınıfının genel temizlik ve diğer hizmetleri için velilerden alınacak aylık ücretin taban/tavanı tespit edilirken; eğitimin tam veya yarım gün/ikili eğitim olması, çevrenin ekonomik durumu ve okulun sağladığı imkânlar göz önünde bulundurulur. Tespit edilecek aylık ücretin tavanı hiçbir şekilde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesini engelleyecek, velilerin ekonomik durumlarını zorlayacak şekilde yüksek tutulamaz.

     Yorum; En son 2012 yılında güncellenen okul öncesi eğitim kurumları yönetmeliğinin bu maddesi velilerden alınan ücretin temizlik ve beslenme giderleri için kullanılacağını ifade etmektedir.

     Yorum yap


     • #6
      Cevap: Farklı Çocuk 5+yaş Eğitim Seti

      set ne kadar acaba?

      Yorum yap

      Benzer Konular

      Kapat

      Konular İstatistik Son Mesaj
      Started by KEZİBAN, 29.09.14, 13:00
      3 cevap var
      2.705 gösterim
      0 Beğeni
      Son Mesaj OkulOncem
      Son yazan OkulOncem
       
      Started by OkulOncem, 06.01.14, 13:50
      5 cevap var
      12.399 gösterim
      0 Beğeni
      Son Mesaj KADER
      Son yazan KADER
       

      Baglanti Reklami

      Kapat

      Baglanti reklami mobil

      Kapat

      Çevrimiçi Kullanıcılar

      Kapat

      şu an 341 kullanıcı çevrimiçidir. Bunlardan 0 üye 341 ziyaretçidir.

      Online Rekorumuz: 4.645 Üye ile 15.10.18 Tarihinde Saat 18:28 Gerçekleşmiştir.

      İstatistikleri

      Kapat

      Topics: 2.579   Posts: 2.832   Members: 11.186   Aktif Üyeler: 0
      Son kayıt olan üyemiz Sudemcansu hoş geldiniz

      Bugün doğan üyelerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu uzun bir yaşam dileriz...

      Kapat

      En Aktif Kullanıcılar

      Kapat

      There are no top active users.
      Hazırlanıyor...
      X